Marcin Dumieński: Sprzeciwiamy się kategoryzowaniu zawodów

– Sprzeciwiamy się kategoryzowaniu zawodów. Nie interesuje nas płeć, kolor skóry czy jakiekolwiek inne kryterium niezwiązane z kwalifikacjami do wykonywania zawodu – mówi Marcin Dumieński, członek zarządu firmy Dumeo, która w październiku zadebiutowała na rynku z nową aplikacją mobilną. Umożliwia ona zamawianie usług dla domu, biura i ogrodu.

 

 

W październiku na rynku aplikacji mobilnych debiutował Dumeo – portal, który umożliwia zamawianie usług domowych. W jakich miastach będzie dostępny?

Na początku portal startuje w Warszawie. W przyszłym roku planujemy działać jeszcze na terenie Wrocławia i Poznania, a z czasem rozszerzyć zakres działalności Dumeo na cała Polskę.

Jakie usługi można zamówić za pośrednictwem Dumeo?

To pierwszy w Polsce portal, który w czterech prostych krokach daje możliwość zamówienia dowolnej usługi dla domu, biura i ogrodu. Odpowiada na problemy, z jakimi borykamy się każdego dnia. Masz dosyć poczucia, że po powrocie z pracy łapiesz odkurzacz i wchodzisz do kolejnej? Potrzebujesz pomocy przy przeprowadzce? Nie masz czasu na koszenie trawy i podcinanie żywopłotu? Pilnie potrzebujesz opiekunki dla dziecka albo zwierzęcia? Mamy fachowców w każdej z tych dziedzin.

Czy w przyszłości zamierzają Państwo powiększyć ten pakiet o kolejne usługi?

Na razie skupiamy się na poznaniu oczekiwań naszych użytkowników i dostosowaniu wszelkich funkcjonalności do ich potrzeb. Oczywiście nie wykluczamy poszerzenia zakresu usług w przyszłości, jednak wszystko to będzie zależne od sygnałów, jakie będą nam wysyłać klienci portalu.

Zamiast dzwonić po taksówkę, zamawiamy ją przez aplikację lub wybieramy Ubera. Zamiast iść do banku, przelewamy pieniądze przez Internet lub korzystamy z aplikacji mobilnych. Czy prowadzenie domu, biura od teraz będzie równie proste?

Zgodnie z hasłem Dumeo „Zrobimy to za Ciebie”. Zależało nam, żeby stworzyć portal możliwie jak najprostszy w obsłudze oraz aby – podobnie jak wskazane przez ciebie aplikacje – znacznie ułatwiał życie codzienne Polaków. Dlatego po zalogowaniu wystarczy wskazać fachowca i termin usługi, a my zajmiemy się resztą.

Marcin Dumienski

Czy – Pana zdaniem – Polacy są już gotowi na to, by zamawiać usługi domowe przez Internet?

Dumeo powstało głównie z myślą o osobach, które prowadzą aktywny i dynamiczny tryb życia. Tempo, w jakim żyjemy, sprawia, że cenimy sobie jak najszybsze rozwiązania. Zamiast tracić czas na gotowanie obiadu – zamawiamy go przez Internet. Zamiast tracić czas na dzwonienie do taksówkowych korporacji – zamawiamy ją przez aplikację. Dzięki naszemu portalowi zamiast tracić czas na szukanie dobrych fachowców i dogadywanie stawek – wystarczy wejść na Dumeo.pl, gdzie wszystkie usługi znajdują się w jednym miejscu, a zamówienie ich jest maksymalnie szybkie i proste. Nasz portal jest zarówno rozwiązaniem problemów sytuacyjnych, jak nagła usterka czy pilna potrzeba znalezienia opieki nad dzieckiem, ale służy również załatwianiu stałych potrzeb, jak sprzątanie czy koszenie trawy.

Korzystanie z aplikacji wiąże się z opłatami mobilnymi. Jak zapewniłby Pan kogoś, kto nadal obawia się podania swoich danych karty kredytowej w aplikacji, że to bezpieczne środowisko?

Użytkowników Dumeo zabezpieczamy z każdej możliwej strony. Gwarantujemy jakość i satysfakcję, ale jeśli usługa nie spełnia oczekiwań – po potwierdzeniu zwracamy środki na konto albo proponujemy ponowne wykonanie usługi. W przypadku, kiedy klient źle obliczy czas usługi czy po prostu zmieni zdanie co do fachowca lub terminu – żadne środki nie zostaną pobrane bez uprzedzenia klienta i jego zgody.

Zamawianie usług przez Internet wiąże się też z niepewnością co do wykonawcy usługi. Skąd pewność, że ogrodnik, którego zamówimy, zaopiekuje się naszym ogrodem tak jak chcemy?

Wszyscy fachowcy Dumeo.pl są podwójnie weryfikowani. Pierwszym etapem jest szczegółowa rozmowa w naszym biurze, drugim bezpośrednia ocena przez użytkowników portalu, co pomaga innym użytkowników portalu w doborze idealnego fachowca.

Kto pokrywa koszt dojazdu osoby wykonującej usługę do naszego domu lub biura? Czy jej odległość od nas przekłada się na cenę?

Wszystkie koszty wliczone są w cenę, a użytkownik przy zamawianiu świadczenia poznaje całą wycenę jeszcze przed jego wykonaniem. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów, o których klient nie dowiedziałby się na etapie zamawiania usługi.

Co sądzi Pan na temat stereotypowego postrzegania zawodów związanych z usługami dla domu, biura i ogrodu? Jak walczyć z tym, że mówimy raczej „pan hydraulik”, ale „pani sprzątaczka”. Czy Dumeo będzie sprzeciwiało się tym stereotypom?

Naszą naczelną zadaną jest sprzeciw wobec kategoryzowaniu zawodów. Nie interesuje nas płeć, kolor skóry czy jakiekolwiek inne kryterium niezwiązane z kwalifikacjami do wykonywania zawodu. Cel to dostarczenie użytkownikowi prawidłowo wykonanej usługi. Mam wrażenie, że takie podejście jest w Polsce coraz bardziej powszechne, bez względu na to, co czasami dociera do nas z mediach, i to bardzo cieszy.

Rozmawiała: Olivia Drost

 

***

Marcin Dumieński, członek zarządu Dumeo. Absolwent kierunków public relations i marketing medialny, stosunki międzynarodowe oraz europeistyka na Uniwersytecie Warszawskim. Członek zarządu Fundacji Rozwoju Kinematografii oraz prezes Stowarzyszenia Inicjatywa „Razem”. Od wielu lat prowadzi aktywną działalność w obszarze kultury. Organizator ponad 600 festiwali, przeglądów, kin letnich i konkursów filmowych na terenie Europy. W ostatnich latach związany z magazynami „Esquire”, „Playboy”, „Voyage” oraz tematycznymi kanałami filmowymi wchodzącymi w skład AMC Networks.

 

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności