Marek Janisz i ukoronowanie sukcesu


„Szczęście w życiu jest potrzebne – to sprawa oczywista. Ale szczęściu trzeba pomóc – trzeba w nie uwierzyć i trwale wierzyć!”- przekonuje w książce „Szczęście na wagę złota” Marek Janisz, założyciel Prywatnej Kliniki KORONA zajmującej się diagnostyką i leczeniem chorób piersi.

Czym jest sukces? To pytane zadają sobie ludzie na całym świecie. Każdy z nas chce przecież czuć się szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. Ale nie każdemu w życiu udała się ta sztuka.

Nic dziwnego zatem, że Ilona Adamska, właścicielka agencji I. D Media, wydawca magazynów Imperium Kobiet oraz LBQ, postanowiła zadać jedno z kluczowych dla każdego człowieka pytań przedstawicielom świata biznesu, kultury, nauki i sztuki, którzy własnym sposobem osiągnęli spełnienie. Ich wypowiedzi zebrane zostały w formie niezwykłej książki: „Szczęście na wagę złota czyli jak osiągnąć sukces”.

Na jej kartach znajdziemy zwierzenia m.in. Andrzeja Bliklego, Helen Doron, czy Joanny Jabłczyńskiej oraz wielu innych osób, które nie dają prostych recept, nie wyznaczają łatwych do skopiowania drogowskazów, lecz inspirują i motywują do samodzielnego działania.

Wyjątkowy charakter książki „Szczęście na wagę złota” nie polega jednak wyłącznie na tym, że autorce udało się zebrać wypowiedzi osób znanych i cenionych. Warto bowiem podkreślić, że całkowity dochód ze sprzedaży każdego egzemplarza książki przeznaczony zostanie na wsparcie fundacji Krwinka, która niesie pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi.

To właśnie ta szlachetna idea skłoniła do wzięcia udziału w akcji Marka Janisza, absolwenta Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu, który ma swoją własną definicję sukcesu:

– Sukces to stan harmonii pomiędzy własnymi oczekiwaniami, jakie sobie stawiamy, a ich realizacją. Jeśli nasze plany i zamierzenia realizujemy tak, jak byśmy sobie tego zażyczyli – odnosimy sukces. Sukces dla każdego ma inny wymiar. Prosto mówiąc: taki sam sukces w swoim życiu może odnieść zarówno nędzarz, jak i milioner!- wyznał właściciel Kliniki Korona na kartach książki Ilony Adamskiej.

Jak podkreśla doktor Marek Janisz, sukces nie wynika jedynie ze zbiegu sprzyjających okoliczności. To stan, który wymaga od nas ciężkiej pracy. Nie sposób również przecenić roli najbliższych osób, które każdego dnia wspierają nas na drodze do sukcesu: – Szczęście w życiu jest potrzebne – to sprawa oczywista. Ale szczęściu trzeba pomóc – trzeba w nie uwierzyć i trwale wierzyć!

– W życiu prywatnym moim szczęściem jest moja rodzina – moje głośne dzieci i wspierająca, kochająca i ukochana żona. Ich uśmiech, ich radość skutkują moim poczuciem szczęścia. Bez szczęścia w życiu prywatnym nie mam szansy na szczęście w życiu zawodowym. – twierdzi Doktor.

Bez tytułu

Jednak Marek Janisz zaznacza również, że osoby, które osiągnęły sukces mogą czasem wpaść w pułapkę samozadowolenia i zamknięcia się na potrzeby innych. Według właściciela Kliniki Korona to poważny błąd!

– Ludzie biznesu są często zapatrzeni w sprawy związane ze swoją firmą. Poświęcając swój czas na pracę i rodzinę, człowiek zapomina o pomocy innym. Bardzo często dowiadujemy się o różnych akcjach i działaniach charytatywnych i często słyszymy o dramatach ludzi. Jednak stało się to tak powszechne i nagłośnione w mediach, że przestajemy widzieć w tym konkretną tragedię. Powoli dla naszych uszu staje się to „normalne” i mniej zauważalne.

Zdaniem Marka Janisza, zawsze warto angażować się w działania mające na celu nie tylko nastawienie na własny sukces, lecz również wsparcie osób pokrzywdzonych przez los. Dlatego też właściciel Kliniki Korona bez wahania zgodził się wziąć udział w projekcie Ilony Adamskiej i zaistnieć na kartach książki „Szczęście na wagę złota”!

– Akcja połączona z promocją i działaniem marketingowym firmy to idealne przedsięwzięcie, które wyszło na wprost moich potrzeb. Chciałbym również przekonać wszystkich czytelników, że sukces da się osiągnąć przezwyciężając wszelkie przeszkody. – mówi doktor Marek Janisz.

To chyba najlepsza rekomendacja dla książki „Szczęście na wagę złota, czyli jak osiągnąć sukces”!

KSIĄŻKA DOSTĘPNA W SIECI EMPIK I NA WWW.PUBLIO.PL

Joanna Bielas

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności