Novacura certyfikowanym partnerem firmy IBM


Przedstawiciele Novacura wzięli udział w szeregu szkoleń i zostali certyfikowanymi sprzedawcami, deweloperami i administratorami rozwiązań IBM w obszarze Cognos BI i Cognos TM1. Dzięki temu oferta firmy rozszerza się o nowe usługi.

 

IBM Cognos to narzędzie pozwalające na inteligentną analizę danych przedsiębiorstwa. Dzięki wykorzystaniu jego możliwości firma może poprawić wydajność i podejmować decyzje na podstawie rozwiązań analitycznych. Włączenie Cognosa do portfolio sprawia, że Novacura może projektować i proponować swoim klientom rozwiązania z zakresu Sales&Operations Planning.

– Zdajemy sobie sprawę, jak ważne w biznesie jest odpowiednie planowanie, przewidywanie, sprawdzanie różnych możliwości z wykorzystaniem analiz what if. Na polskim rynku wciąż brakuje rozwiązań na kieszeń małych i średnich firm, które pozwalałyby tym przedsiębiorstwom planować zasoby, budżet i produkcję w perspektywie roku. Systemy ERP w tym nie pomogą, ich funkcjonalności umożliwiają krótkoterminowe planowanie np. zakupów. Chcemy wypełnić tę lukę na rynku, dostarczając naszym klientom rozwiązania Sales&Operations Planning. Pomoże nam w tym platforma IBM Cognos TM1, którą dzięki otrzymanym certyfikatom możemy wykorzystywać w naszych działaniach – tłumaczy Artur Buła, General Manager w Novacura Poland.

pl

Nowymi możliwościami oferowanymi przez zespół Novacura zainteresowało się już kilka podmiotów, dotychczasowych klientów firmy. Eksperci Novacura przygotowali dwa prototypy nowego rozwiązania – do planowania produkcji i zasobów. Dzięki wykorzystaniu platformy IBM Cognos TM1 w wersji Express mogą wdrożyć swoje pomysły i zaproponować klientom nowe narzędzie.

– Szczególnie przydatna w tym narzędziu jest funkcja analizy what if, która pozwala na przygotowywanie różnych symulacji, sprawdzanie wariantów i zaplanowanie kilku scenariuszy. W przypadku pracy na dokumentach Excel – z których korzysta zdecydowana większość firm – tego typu działanie jest jeśli nie niemożliwe, to ogromnie czasochłonne – dodaje Artur Buła.

Nowe narzędzie znajdzie się w ofercie Novacura w maju 2016 roku.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności