Obsługa prawna firm – dział prawny czy outsourcing usług?

Właściciele przedsiębiorstw nierzadko wdrażają w obrębie struktury swojego zakładu jednostki odpowiedzialne za działania, wymagające rzetelnej wiedzy i dużego doświadczenia. Alternatywne rozwiązanie stanowi współpraca z podmiotami zewnętrznymi, zaliczana do nowoczesnych modeli biznesowych. Warto wiedzieć, która opcja ma więcej korzyści.

 

Outsourcing

Zlecenie kwestii prawniczych jednostce zewnętrznej zapewnia zarządzającemu przedsiębiorstwem kompleksowe wsparcie w sektorze  handlowych i gospodarczych regulacji. Zakres usług dostosowany jest do potrzeb danego klienta. Podmiot zewnętrzny może odpowiadać m.in. za rzetelną analizę i opinię umów handlowych. Outsourcer wspiera wówczas klienta w trakcie procesu negocjacyjnego. Wiele firm zleca podmiotom zewnętrznym obsługę sektorów wymagających kompetencji w dziedzinie prawa pracy – https://www.tgc.eu/prawo-pracy. Właściciel firmy zyskuje dzięki temu rzetelnego asystenta, mogącego ułatwić procedury związane z redukcją oraz zatrudnianiem pracowników. Współpraca z podmiotem zewnętrznym to świetne rozwiązanie dla jednostek pragnących osiągnąć stabilizację rynkową. Wiele podmiotów zewnętrznych wspiera swoich klientów w dokonywaniu odpowiednich inwestycji. Usługi outsourcingowe często obejmują bowiem działania audytowe i analizy due diligence. Współpraca z kompetentnymi prawnikami niweluje ryzyko nałożenia na przedsiębiorstwo kar finansowych związanych z uchybieniami w dziedzinie obowiązujących przepisów, dotyczących np. prawa pracy. Szczegółowe informacje na temat zakresu usług świadczonych przez firmę outsourcingową dostępne są na stronie internetowej https://www.tgc.eu/obsluga-prawna-firm.

Wewnętrzny sektor

Współpraca z podmiotami wyspecjalizowanymi w danej dziedzinie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Ich wartość ograniczona jest jednak do ceny konkretnej usługi. Wydatki na dział prawny w obrębie przedsiębiorstwa obejmują m.in. pensję pracowniczą oraz koszt wyposażenia biura. W przypadku dużych przedsiębiorstw zatrudnienie jednego prawnika może okazać się mało wydajnym rozwiązaniem. Zespół zewnętrznych specjalistów skupiony jest na działaniach, dotyczących konkretnego zakładu. Prawnicy potrafią więc zaproponować rozwiązania dostosowane do indywidualnych preferencji osoby zarządzającej.

Outsourcing stanowi alternatywne rozwiązanie dla podmiotów, które nie chcą wprowadzać do struktury swojego przedsiębiorstwa odrębnego działu odpowiedzialnego za przestrzeganie przepisów. Przed podjęciem odpowiedniej decyzji, warto jednak zastanowić się nad sytuacją swojej firmy. Każde rozwiązanie ma bowiem swoje wady i zalety.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności