Polska staje się kluczowym krajem na biznesowej mapie Europy


Będzie więcej nowych hoteli w Polsce. Nasz kraj jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla rozwoju branży turystycznej skierowanej dla klientów biznesowych. Można spodziewać się, że w najbliższych latach w największych miastach powstaną nowe hotele, nowa infrastruktura.

 

 

– Polska jest jednym z większych krajów w regionie, ma blisko 40 milionów mieszkańców.  To jest kraj, który możemy uznać za centrum całego regionu – mówi newsrm.tv Gilles Clavie, prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis SA i dodaje.

– Zdecydowanie, w Polsce będą się rozwijać sieci hotelowe, ale i hotele indywidualne. Wierzę również, że taki rozwój czeka także Bułgarię. Rumunia ma ogromny potencjał dla indywidualnych hoteli, jak również dla międzynarodowych sieci. Jeżeli chodzi o Orbis, my stawiamy na projekty w kluczowych miastach. – dodaje.

Gilles Clavie dostrzega siedem kierunków geograficznych, w których branża turystyki biznesowej ma największy potencjał. Poza Polską jest to np. Praga, Budapeszt, Sofia i Bukareszt.

W Polsce sektor turystyki biznesowej oraz segment MICE (przyp. red. Meetings Incentives Conferences Events) prężnie się rozwijają w największych miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Szczecin, Trójmiasto, Wrocław i Poznań.

– To siedem kluczowych miast, w których będziemy kontynuowali budowę sieci hoteli. Reszta lokalizacji jest interesująca, ale bardziej dla segmentu wypoczynkowego – wyjaśnia Gilles Clavie. – Poza Polską interesującymi miastami na rozwój hoteli są Budapeszt, Praga, Bukareszt, Sofia, a także stolice Państw znajdujących się nad morzem Bałtyckim np. Ryga, Tallinn- dodaje.

Orbis ma obecnie zakontraktowanych 31 hoteli. Otworzy je w ciągu 30 miesięcy i tym samym sieć powiększy się o 30 procent w 2-3 lata.

Wypowiedź: Gilles Clavie, prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Orbis SA.

Źródło: http://www.newsrm.tv/

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności