Polskie Lwice Biznesu – prezentacja kandydatek w kategorii MEDIA


Oryginalny pomysł na biznes, umiejętność promocji i PR oraz zdolność nawiązywania relacji z klientami i współpracownikami – między innymi to powinno cechować „Lwicę Biznesu”.

Plebiscyt „Polska Lwica Biznesu” organizowany przez magazyn „Law Business Quality” ma propagować kobiety, które doskonale radzą sobie na rynku, łącząc pracę zawodową z pasją, dążą do samorozwoju i sukcesu.

Skierowany jest do właścicielek małych lub średnich przedsiębiorstw, osób zajmujących wysokie stanowiska menedżerskie czy kierownicze lub będących w zarządzie fundacji albo stowarzyszenia działającego na rzecz kobiet.

Redakcja nominuje 30 kandydatek w kategoriach: Promocja kobiet w biznesie, Innowacja w biznesie, Prawo i finanse, Moda, Zdrowie i uroda, Turystyka i hotelarstwo, Rozwój osobisty, Media, Sztuka i design oraz Działalność społeczna i charytatywna.

Dziś przedstawiamy Panie nominowane w kategorii MEDIA.

 

1. Anna Mucha

Błażej Żuławski

Aktorka, jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej popkultury, ikona stylu. Ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka nowojorskiej szkoły aktorskiej Lee Strasberga. Zagrała w kilkunastu polskich filmach, pracowała m.in. z Andrzejem Wajdą („Korczak”, „Panna Nikt”), Stevenem Spielbergiem („Lista Schindlera”), Olafem Lubaszenką („Chłopaki nie płaczą”). Popularność przyniosły jej role w „Młodych Wilkach ½” Jarosława Żamojdy oraz w serialu telewizyjnym „M jak Miłość”.

W teatrze debiutowała w „Bombie” Macieja Kowalewskiego w Teatrze na Woli. Obecnie gra w spektaklu „Single i remiksy” na podstawie tekstu Marcina Szczygielskiego. Spektakl jest entuzjastycznie przyjmowany w Polsce i poza jej granicami. Został już zagrany 250 razy!

Aktorka od 1999 roku związana z polskim kinem niezależnym. Jest jurorką i ambasadorką Kameralnego Lata Radom. W 2011 wyprodukowała film dokumentalny „Wędrowcy. Wigilia 2010”. Na początku tego roku mogliśmy ją oglądać w komedii Piotra Wereśniaka „Wkręceni 2” , w nominowanym do gdyńskich Złotych Lwów filmie Grzegorza Królikiewicza „Sąsiady”, w którym oprócz Anny Muchy zagrali również m.in. Jacek Poniedziałek czy Katarzyna Herman. W telewizji zagrała w nowym serialu TVP 1 „Uwikłani”.

Od ponad 10 lat aktywna blogerka. W ubiegłym roku założyła portal dla rodziców MamaDu.pl, którego redaktorką naczelną jest psycholog Małgorzata Ohme. Na łamach MamaDu oprócz Anny Mucha blogują m.in. Małgorzata Terlikowska, czy Izabella Łukomska – Pyżalska.

Ambasadorka Szlachetnej Paczki. Miłośniczka podróży, mody, deserów, kolorowych kosmetyków i dobrych samochodów.

 

2. Joanna Orleańska

orleanska

Aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Szerszej publiczności znana z takich seriali jak: „Złotopolscy”,”Szpilki na Giewoncie”,”Licencja na wychowanie”,”Galeria”,”M jak miłość””czy „Przypadki Cezarego P”. W kinach mogliśmy oglądać ją w takich filmach jak: „Zwerbowana miłość”, „Ostatnie piętro” Tadeusz Króla,”Huśtawka” Tomka Lewkowicza,”Senność „,”Pręgi”i „Zbliżenia”- Magdaleny Piekorz.

Prywatnie mama 8 letniej Tosi, od 20 lat związana z Pawłem Orleańskim: aktorem, lektorem i prezenterem telewizyjnym „Galileo”. Wspólnie z mężem i wspólnikiem Stefanem Krzyżanowskim od 10 lat z powodzeniem prowadzi Fdr – studio. Firma zajmuje się produkcją i postprodukcja filmów, reklam, prezentacji mulitmedialnych. Klientom oferuje m.in.: udźwiękowienie, animację, korekcję barwną. Ma oddany i kreatywny zespół z którym realizuje coraz poważniejsze projekty.

W zeszłym roku Fdr – studio przygotowało ponad 80 stanowisk multimedialnych dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które okazało się dużym sukcesem i nagrodzone zostało Paszportem Polityki.

Firma Joanny była koproducentem 2 filmów fabularnych „Ostatnie piętro ” i „Zwerbowana miłość” w reżyserii Tadeusza Króla. Za „Zwerbowaną miłość” aktorka otrzymała nagrodę za główną rolę żeńską na Festiwalu „Młodzi i film ” w Koszalinie. „Świadectwo Pawła Pitery” udźwiękowione przez Fdr – studio miało premierę w Watykanie. Z kolei film dokumentalny „Sztuka i wiara” przygotowany został w 15 wersjach językowych a zwiastun filmu „Essential Killing” Skolimowskiego został oficjalnym światowym trailerem.

Od wielu lat Fdr współpracuje z takimi firmami jak Samsung, Deichmann i Itaka. Dla Itaki Joanna od 6 lat przygotowuje spoty reklamowe. Jest autorką kreacji, producentem i współreżyserem. Łączy swoją pasję podróżowania z miłością do filmów. Obecnie w kinach, telewizji i na bilbordach możemy oglądać ostatnią kampanię pod hasłem „Życie to podróż”, bo dla aktorki życie to ciągłe poszukiwania a przede wszystkim spotkania z ciekawymi ludźmi.

Za swój największy sukces uważa to, że w świecie show – biznesu udało jej się zachować równowagę pomiędzy pracą a rodziną i otoczyć ludźmi z którymi ma ochotę iść przez życie.

 

3. Aleksandra Mikołajczyk
 unnamed

 

To kobieta, która ma rozległe zainteresowania, wiele umiejętności i bezsprzecznie stawia na nowoczesne media. Jest aktorką, dziennikarką, prezenterką telewizyjną oraz businesswoman. Jej pasją jest sztuka, biznes i nowe technologie. Prowadzi agencję Moon Media, która zajmuje się produkcją video, telewizją internetową, a także kampaniami na YouTube. Stworzyła nowatorską telewizję internetową dla startupów – StartupTV.pl. Jest gospodarzem programu Startup Kumite, gdzie rozmawia z gośćmi o branży startupowej oraz e-commerce, które tworzą odkrywcze i nieszablonowe projekty.

Dumnie współtworzy pierwszą w Polsce platformę kompletnej wiedzy o YouTube – YT360.pl. Przeprowadza testy telefonów w programie Plus Lab. Prowadzi również stronę internetową Testy Telefonów (4tech.tv), które są kompendium wiedzy na temat poszczególnych modeli telefonów. Rewelacyjnie wyczuwa media, jej komentarze na tematy związane z mediami pojawiają się na portalach poświęconych tej tematyce.

Aleksandra ukończyła wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Szeroka publiczność kojarzy ją m. in. z roli Iwony Majewskiej w serialu „Na Wspólnej”, czy chociażby z seriali Twarzą w twarz, Brzydula, Londyńczycy, Samo życie, Ojciec Mateusz oraz Na dobre i na złe.

Swoje doświadczenie zawodowe oraz zamiłowanie do aktorstwa przekazuje dzieciom w ramach autorskiego projektu BajkOLAndia, dzięki czemu umożliwia najmłodszym występowanie na deskach profesjonalnych teatrów.

Swoim temperamentem i działalnością wspiera projekty charytatywne. Testuje smartfony, tablety, komputery oraz gadżety. Potrafi wykrzesać z nich wszelkie możliwości i wykorzystać do swojej biznesowej działalności. Poza tym, interesuje się tenisem ziemnym, architekturą oraz modą. W jej głowie tworzą się kolejne innowacyjne projekty oczywiście związane z wideo.

 

Głosowanie rusza 17.04.2015.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności