Ponadczasowa klasyka – lampy, które nie wychodzą z mody

Mieniące się kryształy, ciężkie, misterne zdobienia, szlachetny kolor patyny… Klasyczne oświetlenie wciąż kusi ujmującymi, pełnymi wdzięku formami. Nie boi się nowoczesności, bo umiejętnie zastosowane w aranżacji to ponadczasowe i zawsze eleganckie rozwiązanie. Klasyka nabiera rumieńców i wciąż nie odchodzi do lamusa!

 

Oświetlenie ma ogromny wpływ na całościowy odbiór estetyczny wnętrza. Kształtuje coś, co nieuchwytne, a jednak niezwykle ważne – nastrój. Pozwala na wydobycie stylu lub podkreślenie wybranych elementów dekoracyjnych. Klasyczne oświetlenie daje uczucie przytulności, bezpieczeństwa i wprowadza do wnętrza wyjątkową atmosferę. Bogate zdobienia, motywy roślinne czy ponadczasowe kryształy niczym drogocenny naszyjnik wzbogacą charakter dworkowego, rustykalnego czy prowansalskiego wnętrza. Kolor patyny dodaje metalowym, klasycznym modelom szlachetności. W połączeniu z mlecznym szkłem i ciepłym światłem wnętrze będzie jeszcze bardziej eleganckie i wytworne. Marka BRITOP Lighting proponuje klasyczne lampy, które zwracają uwagę dopracowaną jakością każdego detalu, najlepszymi materiałami oraz solidnością wykonania.

Trila, BRITOP Lighting

Jak zaaranżować przestrzeń, by stylowe oświetlenie mogło rozbłysnąć pełnią swojego blasku? Bezpiecznym i niezwykle wyrafinowanym, eleganckim rozwiązaniem będzie zachowanie stylistycznej spójności. We wnętrzach dworkowych, z nutą barokowego przepychu, sprawdzą się cięższe żyrandole z linii CLOTILDE albo nieco mniej zdobne, lecz równie eleganckie BOSSA. Regularne w kształtach, dyskretne, a jednocześnie wysublimowane zdobienia ramion oraz zastosowane ornamenty podkreślą styl mebli i innych elementów barokowego wyposażenia. Umiejętnie skomponowane oświetlenie sprawi, że nabierze ono niewymuszonej elegancji.

Klasyczne oświetlenie idealnie skomponuje się z masywnymi skórzanymi meblami wypoczynkowymi, drewnianym kredensem oraz ciężkimi, misternie udrapowanymi kotarami w oknach. Sielski, rustykalny lub prowansalski salon z powodzeniem ozdobi lampa GARDA z żarówkami w kształcie płomieni świec. Ten klasyczny model zadba o ciepło domowego ogniska nawet w nieco surowym wnętrzu. TRILA jest także idealną lampą do przełamywania stylów – w prowansalskim wpisuje się idealnie, niemalże jak typowy kwiat regionu. Zwolennikom shabby chic może natomiast przypaść do gustu urocza lampa ALPENA, której ozdobą są mieniące się w świetle kryształowe łezki.

Bossa, BRITOP Lighting (1)

Ale klasyka nie boi się także wnętrzarskich wyzwań. Zachęca do aranżacyjnej zabawy i łączenia stylów. W minimalistycznym, oszczędnym w stylistyce wnętrzu bogato zdobiona lampa w stylu retro będzie kontrastowym, przyciągającym uwagę elementem. Zawieszone u ramion żyrandola kryształowe ozdoby, jak w przypadku lampy GRACIELA BRITOP Lighting, dyskretnie wprowadzą do salonu nutkę romantyzmu i przytulności. Kolor patyny sprawia tu, że model świetnie komponuje się zarówno z ciepłą, jak i zimną kolorystyką pozostałych elementów. Mocny akcent przełamujący dominujący we wnętrzu styl to rozwiązanie dla poszukiwaczy nieszablonowych zestawień.

Inspiracji związanych z klasycznym oświeteleniem szukajcie na: www.britoplighting.pl.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności