Przyciągnij gości do kawiarni w stylu loft!

Ciekawa aranżacja kawiarni może skutecznie przyciągnąć do nas nowych gości i sprawić, że stali bywalcy będą doskonale czuć się w otoczeniu naszego lokalu. Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu kawiarni w stylu loft i czy ta stylistyka to dobry wybór? Odpowiadamy w artykule!

 

Dlaczego aranżacja kawiarni jest tak ważna?

Obecnie karta dań i oferta lokali gastronomicznych nie jest jedynym wyznacznikiem tego, czy warto odwiedzić dane miejsce. Ze względu na coraz większy wybór, projektanci kawiarni i restauracji mają pełne ręce roboty. Prześcigają się w pomysłach, by jak najlepiej sprostać oczekiwaniom grup, w których gusta celują. Teraz ważne jest nie tylko to, co możemy zjeść lub wypić w danym miejscu. Coraz istotniejsze są również wrażenia – czy nasi goście będą dobrze czuli się w otoczeniu, jakie im zaoferujemy? Nietypowa aranżacja jest również sposobem na przyciągnięcie do siebie nowych gości. Zaciekawi ich to, w jakim wnętrzu będą mogli spędzić czas. Niektórzy, głodni takich doznań, to, jak prezentuje się kawiarnia, uznają za priorytet. Co z tego wynika? Aranżacja kawiarni to jedno z najważniejszych kryteriów oceny lokalu.

Kawiarnia w stylu loft

Producenci loftowych mebli kontraktowych, na przykład LOFT Kontrakt, już dawno temu zrozumieli, jak ogromny potencjał drzemie w kawiarniach. Proponując swoje nietuzinkowe projekty mebli zachęcają do tego, by próbować czego nowego w urządzaniu lokali gastronomicznych. Jednym z ciekawych sposobów na aranżację kawiarni jest styl loft. Dzięki niemu wyciągniemy z wnętrza maksymalnie dużo. Dzięki niewielkiej ilości dodatków zyskamy poczucie wolnej przestrzeni i swobody – nasi goście będą przez to czuć się u nas jeszcze lepiej. Do tego styl loft doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. W ten sposób nawet mała kawiarnia może wyglądać stylowo i zgrabnie. Dużo światła, stonowana baza kolorystyczna (opierająca się na bieli, szarości i czerni, a także delikatnych pastelowych dodatkach) i przestrzenność to doskonałe warunki do tego, by miło spędzić czas przy kawie, pracując, ucząc się czy rozmawiając ze znajomym jednocześnie.

Meble loftowe w kawiarni

Intrygujące meble do kawiarni (jak te, które proponuje LOFT Decora: https://loftkontrakt.pl/meble-do-kawiarni/) to kilka pieczeni na jednym ruszcie! Jakie są zalety takiego wyposażenia?

Meble loftowe są funkcjonalne – to wyjątkowo praktyczne rozwiązania. Można przy nich wygodnie jeść i pracować.

Możemy do woli zmieniać otoczenie – meble w stylu loft, dzięki swojej minimalistycznej formie i ponadczasowemu designowi, świetnie prezentują się w towarzystwie różnych elementów dekoracyjnych.

Stawiamy na trwałość – solidne materiały, czyli lite drewno i stal nierdzewna, to wyjątkowo trwałe połączenie. Jest odporne na intensywne użytkowanie oraz częste czyszczenie, którego w kawiarni nie brakuje.

Dlaczego loftowa kawiarnia jest strzałem w dziesiątkę?

Styl loft daje nam dużo swobody – zarówno tej aranżacyjnej, jak i później, przy korzystaniu z wolnej przestrzeni. Dzięki takiej aranżacji możemy przyciągnąć do siebie gości o różnych wymaganiach i potrzebach. Loftowe, solidne stoliki kawiarniane będą wygodnym miejscem zarówno do nauki i pracy, jak i do spotkania przy kawie. Przestrzeń dla siebie znajdą zatem zwolennicy pracy w lokalach gastronomicznych, uczniowie, studenci, ale i wszyscy ci, którzy lubią spędzić czas na kawie. Do tego zyskamy sporo miejsca, które bez trudu wypełnimy w wybrany przez nas sposób. Typowo loftowe dodatki, między innymi plakaty i obrazy na ścianach, możemy spersonalizować i dobrać tak, by odpowiadały charakterowi kawiarni. Uniwersalne kolory i surowce wykorzystane przy produkcji mebli będą stanowić doskonałą bazę aranżacyjną. A jeśli wyjątkowo mocno zależy nam na tym, by nasza kawiarnia była jedyna w swoim rodzaju, możemy zdecydować się na meble kontraktowe według indywidualnego projektu. W ten sposób w stu procentach wykorzystamy przestrzeń naszego lokalu. Metalowa i drewniana zabudowa może stać się potem znakiem rozpoznawczym prowadzonej przez nas kawiarni.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności