Stylowe wnętrze? Postaw na dekoracje personalizowane


Nie da się nie zauważyć, że katalogi prezentujące propozycje wystroju wnętrz w różnych stylach, szczególnie najpopularniejszym w ostatnich latach – stylu minimalistycznym – są bardzo atrakcyjne. Przeglądamy kolejne i co zauważamy? Po pewnym czasie stwierdzamy, że oferta, choć bez wątpienia prezentuje się estetycznie, to jednak jest za bardzo powtarzalna. Czego jej brakuje? Może charakteru, jakichś indywidualnych cech?

 

 

Jak połączyć sprawdzone i efektowne rozwiązania z czymś niepowtarzalnym, co wyróżni nasz dom czy mieszkanie i sprawi, że będzie jedyne w swoim rodzaju, niebanalne i bardziej „nasze”?

Współczesna technika i jej powszechna dostępność to klucz do sukcesu każdego dekoratora wnętrz. Dajmy szansę np. nowoczesnemu drukowi UV – uniwersalnemu (druki prezentują się doskonale na różnych materiałach – m.in. na papierze, foliach, szkle, płótnie czy aluminium) estetycznemu i ekologicznemu (tusze używane do druku są bezwonne i nie emitują toksycznych substancji).

Dzięki tej nowoczesnej technice poligraficznej możemy ożywić naszą wyobraźnię – korzystajmy zatem z różnych opcji – dostosowujmy je do warunków technicznych naszego mieszkania (np. wielkości i geometrii ścian). Możemy dowolnie wybierać format i wielkość druków, materiał, na jakim zostaną naniesione, kolorystykę i wzornictwo.

Producenci druków oferują kolekcje różnego rodzaju motywów (abstrakcje, sztuka, zabytki, krajobrazy, martwa natura, sport, przyroda i wiele innych). To na pewno sprawdzone i dobre rozwiązanie, jednak, jeśli marzy się nam mieszkanie, które będzie miało coś z nas i jednocześnie stanie się dla nas (i naszych gości) swego rodzaju inspiracją, wyzwólmy w sobie odrobinę odwagi, by dać szansę naszej własnej kreatywności.

Skorzystajmy z własnych kolekcji! Jakich? Oczywiście plików z setkami, a może tysiącami zdjęć. Portrety bliskich, piękne jabłka, które przynieśliśmy z sadu i które zachwyciły nas na tyle, że kiedyś po prostu zrobiliśmy im zdjęcie, a może utrwalone w kadrze wspomnienia z wakacyjnych wojaży?

 

04

 

To wszystko da się przenieść, w dowolnym rozmiarze, na wiele materiałów. Druk (niezależnie od formatu) nie traci nic ze swojej estetyki i wyrazistości – czy przyjmie formę foto tapety, tradycyjnego obrazu na płótnie Canvas, czy transparentnego i „bawiącego” się światłem szkła. Wyjątkowo będzie się prezentować również na aluminium albo jako spersonalizowane naklejki na ścianę.

To tylko przykłady z wyjątkowo różnorodnego wachlarza plastycznych możliwości, jakie może dać cieszący się, nie bez powodu, coraz większą popularnością, druk UV.

Materiały dekoracyjne wykonane za pomocą tej techniki można polecić do wszystkich pomieszczeń – nie tylko salonów, pokojów dziecięcych, korytarzy, ale również do kuchni i łazienek.

Wyjątkowo atrakcyjnie prezentuje się druk na materiałach ze szkła – są to bezpieczne dla użytkowników płyty szklane, np. lacobel czy panele, które można z powodzeniem stosować jako element większej całości (np. skrzydła półek w meblach, czy blaty stołów) ale również jako ścianki działowe czy szklane panele kuchenne, zastępujące tradycyjne kafelki (albo położone bezpośrednio na nich).

Jeśli kuchnia jest tym miejscem, które szczególnie cenimy, dodajmy mu naszego smaku, pozwólmy na ucztę nie tylko naszym kubkom smakowym, ale również innym zmysłom, które doskonale się ze sobą komponują – tak jak potrawy, które smakują szczególnie, dopiero wtedy, gdy są odpowiednio podane.

Ulubiona filiżanka jako główny element kompozycyjny na szklanych panelach i jako przewodni motyw dekoracyjny w naszej własnej kuchni? A może atrakcyjnie ujęte na zdjęciu kulinarne dzieło – spécialité de la maison – w wersji „drukowanej”?

Warto zaufać swojemu smakowi we… własnym domu!

 

Autor: Mateusz Jabłoński

Źródło: http://decoplanet.pl/

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Akceptuję zasady Polityki prywatności