lederboard

Z czego wynika rosnąca popularność płatności online?

Wzrost popularności różnych form płatności online to trend, który jest obserwowany od kilku lat i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości coś miało się w tym zakresie zmienić. Które metody są używane najchętniej? Dlaczego są wybierane coraz częściej? Wyjaśniamy!

 

Jakie metody płatności online są najpopularniejsze?

W maju tego roku firma BlueMedia, dostawca rozwiązań z zakresu obsługi transakcji i wsparcia sprzedaży online, przeprowadził badanie „Jak kupujemy w Internecie?”. Jedno z pytań, na które odpowiadali respondenci brzmiało: „W jaki sposób płaci Pan(i) za zakupione przez Internet produkty lub usługi?”. Oto które formy płatności online były wskazywane najczęściej.

Szybkie przelewy

Tę metodę wybrała niemal połowa badanych (dokładnie 48%). Jest to wyraźny wzrost w stosunku do poprzedniego roku, kiedy korzystanie z szybkich przelewów elektronicznych deklarowało 41 procent pytanych osób.

BLIK

Na płatność za pomocą BLIK-a wskazał co trzeci respondent (33%). Dla porównania zaledwie rok wcześniej była to niespełna jedna czwarta badanych (24%). Co ciekawe, BLIK jest ulubioną formą płatności młodszych konsumentów – okazał się zdecydowanie najpopularniejszy wśród badanych w wieku od 18 do 34 lat.

Karty płatnicze

Jak pokazuje badanie, ta metoda płatności online również jest wybierana coraz częściej. W tym roku opłacić zakupy w sieci za jej pomocą zdecydowało się 18 procent respondentów. Jest to wynik wyższy o 5 punktów procentowych w stosunku do wskaźnika z 2019 roku.

Dlaczego coraz chętniej wybieramy płatności online?

Na nieustannie rosnącą popularność płatności elektronicznych ma wpływ wiele różnorodnych czynników. Można wśród nich wymienić m.in.:

  • Coraz lepszy dostęp do technologii. Dotyczy to zarówno konsumentów, którzy np. do dokonania płatności mobilnej potrzebują przecież smartfonu z dostępem do Internetu, jak i e-przedsiębiorców – aby umożliwić klientom płatności online, konieczne jest w końcu wykorzystanie odpowiednich narzędzi informatycznych.
  • Rozwój e-commerce oraz rynku płatności cyfrowych. Wzrost popularności płatności online jest bezpośrednio powiązany z rozwojem branży e-commerce i faktem, że konsumenci coraz częściej decydują się właśnie zakupy przez Internet. Nie bez znaczenia jest tu również dostępność wielu nowoczesnych metod płatności, z których klienci mogą wybrać tę, która najbardziej im odpowiada.

Jak pokazują badania, płatności online są wybierane przez kupujących coraz częściej i trend ten z pewnością utrzyma się w kolejnych latach. Dlatego każdy sklep e-commerce, który chce pozostać konkurencyjny powinien wdrożyć nowoczesny system płatności online, oferujący klientom jak najszerszy wybór różnorodnych metod.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności